پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان معرفی شد
آخرین اخبار
آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی مهمترین رسالت روابط عمومی
نشست شورای هماهنگی و اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بن منصوب گردید
طی حکمی از سوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، نامدار نامداری به عنوان "سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بن" منصوب گردید.
پاسخگویی به مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی از طریق سامانه ارتباطی مردمی دولت (سامد)
مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از طریق «سامانه سامد» به سوالات مردمی در حوزه منابع طبیعی پاسخ داد.
ملاقات عمومی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با مردم
ملاقات عمومی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با مردم در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم در حوزه‌ منابع طبیعی انجام شد.
شناسایی 19 ذخیره‌گاه جنگلی در چهارمحال و بختیاری
سرپرست معاونت فنی اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر 19 ذخیره‌گاه جنگلی حفاظت شده با گونه‌های خاص و در حال انقراض در استان شناسایی شده که با تدابیر خاص حفاظت می‌شود.
همکاری با قرارگاه پیشرفت و آبادانی جهت اقتصادی کردن فعالیت‌ها در عرصه‌های ملی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این اداره‌کل آماده همکاری با قرارگاه پیشرفت و آبادانی در زمینه اجرای طرح های اقتصادی به صورت مشارکتی می‌باشد.
بررسی قراردادهای ماده۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در چهارمحال و بختیاری
قراردادهای ماده۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در استان چهارمحال و بختیاری بررسی شد.
انعقاد 25 فقره قرارداد به منظور اجرای عملیات آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از انعقاد 25 فقره قرارداد به منظور اجرای عملیات آبخیزداری دراین استان خبر داد.
افزایش کمیت و کیفیت پروژه های بیولوژیک در عرصه های مرتعی و جنگلی
با اعمال اصول فنی و تقویت فرآیند نظارت در سه مرحله قبل، حین و بعد از اجرا کمیت و کیفیت پروژههای بیولوژیک در عرصه های مرتعی و جنگلی افزایش می یابد.
انعقاد قرارداد مشارکت فی مابین منابع طبیعی و صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری
قرارداد مشارکت در تولید و پخش برنامه فی مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری منعقد گردید.
مسئول حوزه مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری منصوب گردید
طی حکمی از سوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، مجتبی عیدی به سمت مسئول حوزه مدیریت اداره کل منصوب گردید.
چهارمحال و بختیاری یکی از استان های برتر در تشکیل پرونده های قضایی در حوزه تخلفات منابع طبیعی است
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در دومین نشست شورای هماهنگی یگان حفاظت منابع طبیعی استان گفت: چهارمحال و بختیاری یکی از چهار استان برتر در تشکیل پرونده های قضایی در حوزه تخلفات منابع طبیعی می باشد.
مامورین یگان حفاظت در خط مقدم حراست و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در دومین نشست شورای هماهنگی یگان حفاظت منابع طبیعی استان گفت: مامورین یگان حفاظت در خط مقدم حراست و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی قرار دارند، و با توجه به اینکه کار آنان بسیار با اهمیت و حساس است از این رو مشارکت بهره بردارن و بهره گیری از کمک های مردمی و رعایت اصل "پیشگیری بهتر از مچگیری" در حفاظت از عرصه ها حائز اهمیت است.
شرایط ابطال پروانه چرای دام/فصل چهارم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور
شرایط ابطال پروانه چرای دام بر اساس فصل چهارم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور منتشر شد.
تعهدات، وظایف و تکالیف مرتعداران/فصل سوم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور
تعهدات، وظایف و تکالیف مرتعداران بر اساس فصل سوم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور منتشر شد.
رسیدگی به مشکلات مردم در راستای اجرای طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان کیار
از طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی، غنی‌سازی جنگل با بذر‌ در منطقه مشایخ بخش ناغان شهرستان کیار در راستای حل مشکلات بهره برداران محلی بازدید شد.
انتصاب جدید در اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری
سرپرست اداره مهندسی و مطالعات اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری منصوب گردید.
قاچاق چوب جنگلی در محور لردگان به بروجن منجر به تصادف شد
قاچاق چوب جنگلی در محور لردگان به بروجن استان چهارمحال و بختیاری منجر به تصادف شد.
عملیات آبخیزداری در ۵۹۴ حوزه آبخیز کشور در دست اجراست
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری گفت: امسال عملیات آبخیزداری در ۵۹۴ حوزه آبخیز کشور در دست اجراست.
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 1919 15 دی 1397 ساعت 23:37 شماره :55936

رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان معرفی شد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار جهانبین نیوز؛ علی محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری در جلسه تودیع و معارفه رئیس منابع طبیعی شهرستان لردگان اظهار کرد: با توجه به اینکه بالای 51 درصد جنگل استان در شهرستان لردگان وجود دارد و از طرفی بارندگی بالای 600 میلی متر در این شهرستان و توپوگرافی این شهرستان از دو جهت حایز اهمیت است اول توجه به حفاظت جنگل های این شهرستان و دوم در بحث آبخیزداری است که خوشبختانه در این زمینه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری 2 میلیارد و 300 میلیون تومان به این شهرستان اختصاص داده شد. 
محمدی مقدم افزود: مهم‌ترین پروژه این استان پخش سیلاب کلامویی می‌باشد که درشهرستان لردگان اجرا گردیده که بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برای دهه مبارک فجر آماده بهره برداری می باشد.  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار داشت: هدف همه ما حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی است که در این راستا با توجه به توانمندی، همکاری و تلاش تمامی همکاران با قوت و قدرت بیشتر گام های موثر و مثبتی برداشته شود.  
وی در ادامه از مسئولین استانی و کشوری درخواست کرد که توجه به اینکه سرچشمه سه رودخانه مهم کارون، زاینده ورد و دز از استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه می گیرد و بخش قابل توجه ای از آب شیرین کشور را تولید می کند و حیات فلات مرکزی و جنوب کشور به آب این استان وابسته است در حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی توجه بیشتری به این استان داشته باشند.
 برهان حسین پور آقائی فرماندار شهرستان لردگان نیز در این آیین گفت: نیمی از منابع طبیعی و جنگل ها در شهرستان لردگان واقع شده و نیاز است برای حفاظت از آنها امکانات و نیروی انسانی بیشتری در اختیار  شهرستان قرار بگیرد تا بتوان از این منابع خدادادی حفاظت نمود.  
در پایان این مراسم طی حکمی آیت حسنی به عنوان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان منصوب و از خدمات ایمان اسکندری در زمان تصدی .ریاست اداره منابع طبیعی این شهرستان تقدیر شد
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :