پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیریت جامع حوزه آبخیز، حفاظت و بهره برداری پایدار حوزه آبخیز سینی برجویی را تضمین می‌نماید
پیام روز
بازدید روز : 23669
بازدید کل : 2705766
آخرین بروزرسانی:
30 مهر 1399 ساعت 10:7
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 23 14 مهر 1399 ساعت 21:20 شماره :77794

مدیریت جامع حوزه آبخیز، حفاظت و بهره برداری پایدار حوزه آبخیز سینی برجویی را تضمین می‌نماید

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، هوشنگ جزی مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور دوشنبه ۱۴ مهرماه ۹۹ در سفر به چهارمحال و بختیاری گفت: تأکید بر جامع نگری و انسجام سازمانی در قالب مدیریت جامع حوزه آبخیز یکی از سیاست ها اصلی درسازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور ودر راستای تاکیدات  برنامه ششم توسعه در جامع نگری و برنامه ریزی منطقه ای است.
وی افزود: تجارب موفق اجرای پروژه های بین المللی در کشور مانند پروژه منارید و جایکا که به صورت پایلوت در استان چهارمحال و بختیاری اجرا گردید، قابل تعمیم در استان و در کشور است.
جزی اضافه کرد: هم اکنون فاز دوم پروژه بین المللی جایکا با عنوان مدیریت جامع حوزه کارون بزرگ در ۵ استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری در حال اجراست.
جزی خاطرنشان کرد: این پروژه به منظور دستیابی به یک برنامه مشترک از سوی دستگاه های اجرایی و مردم در راستای بهره گیری از تمام ظرفیت ها همراه با حفظ منابع طبیعی در حوزه آبخیز است.
وی ادامه داد: حوزه آبخیز سینی برجویی در شهرستان خانمیرزا  استان چهارمحال و بختیاری به عنوان یک حوزه الگویی و پایلوت در کشور درنظر گرفته شده است که با تنظیم و تدوین سند مدیریت جامع این حوزه در استفاده بهینه از بارش ها، بهبود وضعیت تالاب و ایجاد اشتغال و بهبود اقتصاد مردم نقش مؤثری دارد.
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: در نشست با فرماندار خانمیرزا مقرر گردید کارگروه مدیریت جامع حوزه آبخیز سینی برجویی با ریاست فرماندار و به دبیری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان تشکیل گردد و با تهیه نقشه کامل پتانسیل های اجرایی و تصویب آن، سند مدیریت جامع حوزه آبخیز سینی برجویی به عنوان یک حوزه الگویی در کشور مطرح گردد.
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :