به گزارش روابط عمومی اداره کل منا' /> به گزارش روابط عمومی اداره کل منا" /> به گزارش روابط عمومی اداره کل منا" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سامانه جامع تخصیص اراضی ملی در چهارمحال و بختیاری بصورت پایلوت راه اندازی شد
پیام روز
بازدید روز : 5766
بازدید کل : 2751602
آخرین بروزرسانی:
4 آذر 1399 ساعت 14:22
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 54 27 مهر 1399 ساعت 9:52 شماره :78168
برای اولین بار در کشور؛
سامانه جامع تخصیص اراضی ملی در چهارمحال و بختیاری بصورت پایلوت راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری، رحمان توکلی سرپرست  معاونت حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از راه اندازی سامانه جامع تخصیص اراضی ملی برای طرحهای کشاورزی، دامداری،پرورش ماهی،پروار بندی و...و همچنین تخصیص اراضی ملی جهت طرحهای غیر کشاورزی نظیر صنعت،خدمات و فعالیت های عام المنفعه با مکانیزم مواد ۳۱و۳۲ لایحه اصلاح قانون واگذاری و احیای اراضی  برای اولین بار در کشور در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

وی اضافه کرد: با استفاده از این سامانه عرصه های ملی دارای استعداد از سوی منابع طبیعی به مدیریت امور اراضی تخصیص داده می شود تا از طریق مدیریت مذکور به مجریان واجد صلاحیت در قالب طرح ها مختلف به صورت اجاره واگذار شو‌د.

 وی اظهار داشت: این سامانه در راستای اهداف دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع و تسریع و تسهیل در فرآیند استعلام تخصیص اراضی ملی راه اندازی شده است.

توکلی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور مستندسازی ،  ساماندهی و پیگیری وصول حقوقات دولتی  در قراردادهای ماده ۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، سامانه دبیرخانه ماده ۳ (سامط) تشکیل گردیده است.


وی تصریح کرد: هم اینک به همت همکاران منابع طبیعی، اغلب قراردادهای منعقد شده در قالب ماده ۳ در استان در سامانه مذکور بارگذاری و تحت نظارت مستمر سازمان جنگلها قرار دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :