پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نهالکاری در۲۵۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری آغاز شد
پیام روز
بازدید روز : 37086
بازدید کل : 3277508
آخرین بروزرسانی:
4 بهمن 1400 ساعت 11:7
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 130 9 دی 1400 ساعت 9:29 شماره :92306

نهالکاری در۲۵۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری آغاز شد

اصغر احمدی روز چهارشنبه در آیین اجرای این پویش در شهرکرد افزود: این پویش مردمی با هدف توسعه فضای سبز و ترویج فرهنگ کاشت نهال در ادامه پویش مردمی احیای جنگل‌های زاگرس در استان اجرایی شد.

به گفته وی، مرحله نخست این پویش از ۱۰ آذرماه با بذرکاری آغاز و در این مرحله نهالکاری در سطح استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی و جنگل‌ها به عنوان میراث گذشتگان است و باید همه در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشند، گفت: این پویش با هدف حفاظت و احیای جنگل‌ها و توسعه جنگل و ارتقاء نقش مردم و گروه‌های جهادی در توسعه نهال‌کاری و فضای سبز کشور آغاز شده است.

احمدی افزود: در این پویش علاوه بر کمک به احیاء جنگل، ایجاد بستر مشارکت و نقش آفرینی مردم برای انجام مسوولیت اجتماعی در برابر محیط زیست و طبیعت و ایجاد نظارت اجتماعی نیز اثرگذار است.

وی گفت: در این طرح ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان بخش دولتی نهال و بذر مورد نیاز و همچنین آموزش را به مردم و بخش خصوصی ارائه می‌دهند.

 به گزاش خبرنگار پیام طبیعت، همزمان با این پویش ، مراسم افتتاحیه پارک جنگلی شهدای مدافع حرم با حضور خانواده شهید مدافع حرم منصور عباسی هفشجانی در سه راه هفشجان برگزار شد.

یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

هم‌اکنون ۷۵ هزار هکتار از جنگل‌های بلوط این استان مبتلا و گرفتار بیماری است که از این سطح ۵۰ هزار هکتار درگیر بیماری خشکیدگی بلوط و ۲۵ هزار هکتار گرفتار آفت جوانه‌خوار بلوط شده است

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :