پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کشف و ضبط ۲.۵ تن چوب بلوط قاچاق در شهرستان شهرکرد
پیام روز
بازدید روز : 35407
بازدید کل : 3277398
آخرین بروزرسانی:
4 بهمن 1400 ساعت 11:7
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 36 22 دی 1400 ساعت 12:13 شماره :92760

کشف و ضبط ۲.۵ تن چوب بلوط قاچاق در شهرستان شهرکرد

به گزارش خبرنگار پیام طبیعت فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از کشف ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم چوب بلوط قاچاق انبار شده در یک منزل مسکونی در یکی از شهرهای شهرستان شهرکرد در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

سرهنگ صادق محمدی گفت:با اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی استان، با انجام عملیات کشف چوب قاچاق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی، مخفیگاه قاچاقچی چوب در شهرستان شهرکرد شناسایی و چوب زغال بلوط انبار شده کشف و قاچاقچی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۵۲ هزار کیلوگرم چوب و زغال قاچاق در استان کشف و ضبط شده است، گفت: امسال برای برخورد با متخلفان قاچاق چوب و زغال و کاهش قاچاق محصولات جنگلی، جریمه هر کیلو چوب جنگلی قاچاق به یک میلیون ریال و هر کیلوگرم زغال قاچاق به سه میلیون ریال افزایش یافته است.

از مجموع مساحت چهارمحال و بختیاری حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار آن معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، که از این میزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می‌دهد و جنگل‌های زاگرس در استان در سال‌های اخیر با عوامل تخریب روبروست و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل‌های زاگرس از عوامل اصلی و تشدیدکننده تخریب این منابع است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :