پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای کاداستر 170هزار هکتار از اراضی ملی چهارمحال  و بختیاری باقیمانده است.
پیام روز
بازدید روز : 37131
بازدید کل : 3277512
آخرین بروزرسانی:
4 بهمن 1400 ساعت 11:7
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 46 23 دی 1400 ساعت 9:9 شماره :92768

اجرای کاداستر 170هزار هکتار از اراضی ملی چهارمحال  و بختیاری باقیمانده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در راستای طرح جامع کاداستر از سال ۹۳ در استان آغاز شد و امسال اجرای این طرح به اتمام خواهد رسید، گفت: اجرای کاداستر 170 هزار هکتار اراضی ملی استان باقیمانده است.

احمدی افزود: از یک میلیون و 400 هزار هکتار اراضی ملی استان تا ابتدای سالجاری 800 هزار هکتار اراضی ملی طرح کاداستر انجام شده  که این میزان محال ۶۰درصد بودو۴۰ درصد آن باقی مانده که در حال انجام عملیات میباشد.لازم میدانم  است از همکاری مجدانه  مدیر کل محترم ثبت استان و همکاران مربوطه ایشان در این حوزه تشکر نماییم.

به گفته وی،  مابقی سطح عرصه باقیمانده است که بیش از 500هزار هکتار است و درسالجاری از این میزان 358 هزار هکتار کاداستر انجام شده و مراحل نهایی ان طی شده و سندکاداستر برای 50 هزار هکتار صادر شده است.

وی گفت: هم‌اکنون در شهرستان‌های کوهرنگ، کیار، اردل اجرای طرح کاداستر به صورت ۱۰۰ درصد انجام شده و در مابقی شهرستان‌ها در دست اجراست.

به گفته وی، مقرر است پس از نهایی شدن عملیات کاداستر  تا پایان سال جاری جشن انفال و سند دار کردن اراضی ملی و منابع طبیعی استان گرفته شود .اجرای طرح کاداستر اراضی ملی با هدف تثبیت مالکیت قانونی دولتی در اراضی ملی، تعیین مستثنیات ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری برای واگذاری زمین، پرهیز و جلوگیری از بروز اختلافات بین دولت و مردم و کاهش دعاوی دادگستری، جلوگیری از زمین‌خواری، ایجاد اطمینان و اعتماد در معاملات املاک ، مدیریت و برنامه‌ریزی و استفاده بهینه از اراضی ملی  در دست اجراست.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :