پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مطالعات تفصیلی اجرایی در 10 حوزه آبخیز چهارمحال و بختیاری انجام می شود
پیام روز
بازدید روز : 609
بازدید کل : 2831002
آخرین بروزرسانی:
4 بهمن 1399 ساعت 13:30
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 99 18 شهريور 1399 ساعت 9:41 شماره :76715

مطالعات تفصیلی اجرایی در 10 حوزه آبخیز چهارمحال و بختیاری انجام می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، سهیل پورشهاب رئیس اداره مطالعات این اداره کل اظهار داشت: امسال مطالعات تفصیلی اجرایی در 10 حوزه‌ آبخیز استان پیشنهاد شده است که در صورت تأمین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی، عملیاتی می گردد.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته مطالعات تفضیلی در 6 حوزه آبخیز آغاز شد گفت: هم اکنون این مطالعات با پیشرفت 98 درصدی همراه است.
وی با اشاره به اینکه هر مطالعه در 12 جلد گزارش ارائه می گردد افزود: مطالعات سال قبل در حوزه های آبخیز استان شامل شوراب، کوهرنگ و امام قیس با ۲ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شد.
رئیس اداره مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، بازنگری مطالعات تفصیلی در حوزه‌های آبخیز سامان، خراجی و سرخون با ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی را از دیگر پروژه‌های اجرا شده برشمرد.
پورشهاب تصریح کرد: در مرحله مطالعات توجیهی که قبل از مطالعات تفصیلی-اجرایی صورت می‌گیرد، حوزه‌های آبخیز اصلی به صورت اجمالی بررسی و مناطق بحرانی شناسایی شده و سپس با شناسایی پتانسیل‌ها و محدودیت‌ها و همچنین اولویت‌بندی زیر حوزه‌ها، مطالعات تفصیلی-اجرایی به منظور اجرای اقدامات اصلاحی و احیایی در حوزه‌های آبخیز انجام می‌شود.
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :