پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پیگیری اجرای طرح کاداستر در قریب به 45 هزار هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری
پیام روز
بازدید روز : 1080
بازدید کل : 2831021
آخرین بروزرسانی:
4 بهمن 1399 ساعت 13:30
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 104 18 شهريور 1399 ساعت 10:57 شماره :76726
طی پنج ماه نخست امسال،
پیگیری اجرای طرح کاداستر در قریب به 45 هزار هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری؛ رحمان توکلی رئیس اداره ممیزی و حدنگاری این اداره کل اظهار داشت: طی پنج ماه نخست امسال، اجرای طرح کاداستر در قریب به 45 هزار هکتار از اراضی ملی استان پیگیری شد.
وی افزود: این اراضی شامل 44هزار و 600 هکتار در کوهرنگ، دو هزار و 900 هکتار در خانمیرزا و لردگان،825 کیار و 595 هکتار در اردل می باشد.
توکلی با بیان اینکه هم اکنون 10 درصد پیشرفت فیزیکی به لحاظ اخذ سند تک برگ برای اراضی ملی در استان وجود دارد افزود: در حال حاضر، برای مساحتی بالغ بر 215 هزار هکتار طرح کاداستر اجرا و به واحدهای ثبتی ارسال گردیده است.
توکلی اظهارداشت: با اجرای طرح کاداستر یا حدنگاری، مرز بین املاک دولت و اشخاص با هم مشخص و حدود مالکیت اراضی ملی ثبت می گردد.
وی با بیان اینکه با اجرای حدنگاری دسترسی به اطلاعات ملک آسان شده و در نهایت، داشتن اطلاعات صحیح و دقیق از املاک باعث افزایش صحت اقدامات اجرایی دولت و افزایش سرعت عمل پاسخگویی به استعلامات می شود ادامه داد: اجرای این طرح، زمینه صدور سند تک برگی را به عنوان یکی از زیرساخت ها و بستر توسعه اقتصادی اجتماعی فراهم نموده و یکی از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از زمین خواری بشمار می رود.
توکلی، ایجاد امنیت و آرامش روانی شهروندان، کاهش اشتباهات و حذف فرایندهای زائد اداری را از دیگر مزایای اجرای پروژه حدنگاری عنوان کرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :