پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - انجام مطالعات تفصیلی اجرایی در ۱۰ حوزه آبخیز چهارمحال و بختیاری
پیام روز
بازدید روز : 1037
بازدید کل : 2831019
آخرین بروزرسانی:
4 بهمن 1399 ساعت 13:30
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 73 17 شهريور 1399 ساعت 11:57 شماره :76783

انجام مطالعات تفصیلی اجرایی در ۱۰ حوزه آبخیز چهارمحال و بختیاری

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، سهیل پورشهاب رئیس اداره مطالعات منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: امسال مطالعات تفصیلی اجرایی در ۱۰ حوزه آبخیز استان پیشنهاد شده است که در صورت تأمین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی، عملیاتی می‌شود.

او افزود: پیش از این مطالعات در حوزه‌های آبخیز استان شامل شوراب، کوهرنگ و امام قیس با دو میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شد.

پورشهاب، بازنگری مطالعات تفصیلی در حوزه‌های آبخیز سامان، خراجی و سرخون با دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی را از دیگر پروژه‌های اجرا شده برشمرد.

او ادامه داد: در مرحله مطالعات توجیهی که قبل از مطالعات تفصیلی اجرایی صورت می‌گیرد، حوزه‌های آبخیز اصلی به صورت اجمالی بررسی و مناطق بحرانی شناسایی شده و سپس با شناسایی پتانسیل‌ها و محدودیت‌ها و همچنین اولویت‌بندی زیر حوزه‌ها، مطالعات تفصیلی اجرایی به منظور اجرای اقدامات اصلاحی و احیایی در حوزه‌های آبخیز انجام می‌شود. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :