پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رسیدگی به مشکلات مردم در راستای اجرای طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان کیار
پیام روز
بازدید روز : 6105
بازدید کل : 2751616
آخرین بروزرسانی:
4 آذر 1399 ساعت 14:22
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 40 19 مهر 1399 ساعت 9:7 شماره :77918

رسیدگی به مشکلات مردم در راستای اجرای طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان کیار

به گزارش روابط عممی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، در هجدهمین روز مهرماه 99 طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی، غنی‌سازی جنگل با بذر‌ در منطقه مشایخ بخش ناغان شهرستان کیار از سوی  نماینده مردم حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای‌اسلامی و فرماندار شهرستان‌کیار ،مدیرکل منابع‌طبیعی استان و تعدادی از مدیران شهرستانی و مردم در راستای حل مشکلات بهره برداران محلی مورد بازدید قرار گرفت.

سیداسماعیل‌صالحی مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زاگرس را به‌عنوان یک منطقه استراتژیک یاد‌ کرد و گفت: حدود ۴۰درصد آب مورد نیاز کشور در این منطقه تولید می‌گردد.
وی افزود: منطقه زاگرس ۳۰ میلیون هکتار وسعت دارد که 6 میلیون هکتار آن پوشیده از جنگل با گونه غالب بلوط می‌باشد که تاثیر بسیار زیادی در حیات اجتماعی واقتصادی مردمان 11 استان زاگرس نشین دارد. 
صالحی افزود: طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی با هدف افزایش بهره‌وری در منابع‌طبیعی، بهبود معیشت جنگل‌نشینان، احیای‌جنگل وافزایش پوشش سبز، تولید اکسیژن، رونق اکوتوریسم در منطقه و کنترل فرسایش خاک در حال انجام می‌باشد.
لازم به ذکر است: طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی با کشت گونه‌های بومی سازگار با منطقه با مشارکت بهره‌برداران در استان چهارمحال و بختیاری اجرا می‌گردد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :