پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شرایط ابطال پروانه چرای دام/فصل چهارم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور
پیام روز
بازدید روز : 4805
بازدید کل : 2751492
آخرین بروزرسانی:
4 آذر 1399 ساعت 14:22
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 62 19 مهر 1399 ساعت 13:16 شماره :77940
قابل توجه دارندگان پروانه چرای دام در استان چهارمحال و بختیاری؛
شرایط ابطال پروانه چرای دام/فصل چهارم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، قابل توجه دارندگان پروانه چرای دام در استان چهارمحال و بختیاری؛ شرایط ابطال پروانه چرای دام بر اساس فصل چهارم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور منتشر شد.

در موارد زیر پروانه چرای دام ابطال می گردد؛
١- جعل در مفاد مندرج در پروانه چرای دام با تشخیص مراجع ذی‌صلاح
٢- در مواردی که دارنده پروانه چرای دام، مرتع را اجاره دهد.
تبصره: احراز اجاره مرتع منوط به تنظیم صورتجلسه تحقیقات محلی توسط مامورین (ضابطین دادگستری) اداره کل (اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان) منضم به سایر مدارک و مستندات و ارایه آن به کمیسیون موضوع بند ۱۰ این فصل خواهد بود.
٣- ترک حرفه مرتعداری‌ به مدت دو سال متوالی، بدون اعلام کتبی به اداره کل
۴- هرگونه تغییر کاربری اراضی ملی در محدوده پروانه چرای دام بدون اخذ مجوز قانونی
۵- عدم اجرای مفاد مندرج در پروانه چرای دام از قبیل ظرفیت چرا، مدت و زمان استفاده از مرتع‌
تبصره: در صورت عدم رعایت این بند، اداره کل و یا ادارات تابعه پس از دو بار اخطار و ابلاغ رسمی (حداقل در دو فصل چرا) به متخلفین و در صورت عدم رعایت این بند برای بار سوم، نسبت به ابطال پروانه چرای دام اقدام می نماید.
۶- عدم پرداخت سالیانه حقوق دولت و عوارض قانونی ناشی از تمدید پروانه چرای دام بدون عذر موجه
٧- در صورت عدم رعایت مفاد بند ٢٠ و تبصره ذیل آن، بند ۳۹ و تبصره دو تبصره دو ذیل بند ۴۶ فصل دوم این شیوه‌نامه
٨- عدم اجرای مفاد بند ۴۸ فصل دوم این شیوه نامه
۹- مرتع دار بدون کسب موافقت کتبی اداره کل، پروانه چرای دام خود را به شخص دیگری اعم از حقیقی یا حقوقی انتقال دهد و به فروش رساند.
١٠- تشخیص موضوع ابطال پروانه چرای دام در خصوص بندهای ٩،٨،٧،۶،۵،۴،٣،٢،١ این فصل بر عهده کمیسیون بند ۴۲ بوده و حداکثر سه ماه پس از ابلاغ تصمیم کمیسیون بند ۴۲، قابل تجدید نظر در کمیسیون بند ۴۹ می باشد.
تبصره: تصمیم کمیسیون بند ۴۹ قطعی و لازم الاجراست و اداره کل مکلف است تصمیمات اتخاذی کمیسیون را در اولین فرصت اجرا نماید. معترض به تصمیم کمیسیون می‌تواند پس از ابلاغ برای اشخاص داخل کشور، به مدت ٣ ماه و برای اشخاص مقیم خارج از کشور، ۶ ماه در راستای تبصره ۲ ماده ۱۶ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، در آن مرجع ثبت اعتراض نماید.
١١- با اعلام کتبی مرتع دار به اداره کل مبنی بر انصراف از بهره‌برداری از مرتع، پروانه چرای دام باطل می‌گردد.
١٢- اجرای تبصره ۳ ماده ۹ آیین نامه اجرایی قانون اصلاح تبصره (۱) ماده (۴۷) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مصوبه ٩١/١/٢٠ هیات وزیران
١٣- در صورت درخواست مرتعداران جهت تغییر محل تعریف دام، پروانه چرای دام صادره باطل خواهد شد.
تبصره: تصمیم گیری در این مورد با کمیسیون بنده ۴۹ خواهد بود.
١۴- در صورت واقع شدن محدوده پروانه چرای دام در محدوده شهرها که طرح جامع یا تفصیلی جدید آنها به تصویب مراجع قانونی ذیربط رسیده باشد به شرط رعایت و پرداخت حقوق بهره برداران توسط دستگاه متولی، پروانه چرای دام باطل می‌گردد.
١۵- انعقاد قرارداد اجرای طرح‌های موضوع تبصره (۱) ماده (۳) قانون اصلاح قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، مصوبه ۱۳۴۸ و اصلاحیه ‌های بعدی آن

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :