پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مامورین یگان حفاظت در خط مقدم حراست و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی
پیام روز
بازدید روز : 4917
بازدید کل : 2751506
آخرین بروزرسانی:
4 آذر 1399 ساعت 14:22
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
بازدید : 43 23 مهر 1399 ساعت 9:26 شماره :78090

مامورین یگان حفاظت در خط مقدم حراست و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، سید اسماعیل صالحی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در دومین نشست شورای هماهنگی یگان حفاظت منابع طبیعی استان، حفاظت از عرصه های منابع طبیعی را از مهمترین اهداف این اداره کل بیان کرد و گفت: مامورین یگان حفاظت در خط مقدم حراست و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی قرار دارند، و با توجه به اینکه کار آنان بسیار با اهمیت و حساس است از این رو در حفاظت از عرصه ها باید همیشه اصل "پیشگیری بهتر از مچگیری" مد نظر قرار گیرد.
وی افزود: رعایت این اصل، علاوه برکاهش تخریب ها و تصرفات باعث کاهش بار مالی و همچنین دوستی بیشتر مردم با طبیعت میگردد.
صالحی، یکی از راهکارها برای افزایش ضریب حفاظت از عرصه های منابع طبیعی را اجرای عملیات گشت و مراقبت با کمک شرکت های دارای صلاحیت و با اولویت تعاونی های فراگیر منابع طبیعی در سطح استان عنوان کرد.
وی اضافه کرد: همچنین بهره گیری از ظرفیت مرتعداران و دارندگان پروانه چرای دام، تعامل و همکاری با نیروهای نظامی و انتظامی و استفاده از تکنولوژی روز، در امر حفاظت از عرصه های مرتعی وجنگلی  نقش مؤثری دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه حدود ۸۶ درصد مساحت استان را عرصه های منابع طبیعی تشکیل میدهد اظهار داشت:  به منظور بهبود مدیریت این عرصه ها مناطق بحرانی، نیمه بحرانی و عادی شناسایی و با برنامه ریزی، تامین منابع اعتباری و نیروی انسانی و استفاده از سایر ظرفیت ها به ویژه مشارکت مردم و بهره برداران، ضریب نفوذ حفاظت در این مناطق افزایش خواهد یافت.
صالحی در پایان خواستار نظارت دقیق بر اجرای قرارداد گشت و مراقبت توسط شرکت های بخش خصوصی  و پاسخگویی این شرکت ها در برابر عملکرد خود شد.
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :