پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - منابع طبيعي در كلام مراجع تقليد
پیام روز
بازدید روز : 36180
بازدید کل : 3277466
آخرین بروزرسانی:
4 بهمن 1400 ساعت 11:7
نظرسنجی
سايت حاضر را چگونه مي بينيد؟
منابع طبيعي در كلام مراجع تقليد

امام خميني(ره): منابع طبيعي تجديدشونده يكي از سرمايه‌هاي حياتي اين مملكت به شمار مي‌رود.

 مقام معظم رهبري: پيام من به همه مردم عزيز ايران اين است كه درختكاري، ايجاد فضاي سبز، حفاظت از محيط زيست، حفظ جنگل‌ها و ديگر منابع حياتي كشور را يك وظيفه اسلامي، انقلابي، وجداني و انساني به حساب آورند.

حفظ منابع طبيعي يك مسئله تجملاتي نيست، يك مسئله درجه دو نيست، بلكه يك مسئله حياتي است و از الويت‌هاي توسعه پايدار است. توسعه يافتگي پايدار هر كشوري به توسعه يافتن منابع در اختيار است كه يكي از منابع مهم در اختيار ما، جنگل‌ها و مراتع است.

 آيت‌الله مكارم شيرازي: حفاظت از منابع طبيعي به استناد ادله اربعه ضروري است، استفاده بهينه از منابع طبيعي باعث مبارزه با فقر است، باعث ايجاد اشتغال است، باعث خودكفايي و روي پا ايستادن و دم از استقلال همه جانبه زدن است.

آيت‌الله نوري همداني: خداوند متعال يك امانتي داده به هر ملتي، آن هم منابع طبيعي و مراتع، معادن، جنگل‌ها، نيزارها، درياها، اين‌ها همه‌شان مال ملت است، مال همه است، در برابر اين‌ها مسئوليت داريم، بايد اين منابع را حفظ و نگهداري كنيم و گسترش بدهيم.

آيت‌الله صافي گلپايگاني: مردم بايد توجه كنند اصلاً تخريب جنگل حرام است و اگر كسي بخواهد براي استفاده‌هاي شخصي جنگل را تخريب كند و يا منابع طبيعي را به صورتي در آورد كه مردم نتوانند از آن استفاده‌هاي صحيح بكنند مسئوليت دارد.

 آيت‌الله موسوي اردبيلي: كار در منابع طبيعي، تلاش براي رسيدن به خودكفايي است.

آيت‌الله علوي گرگاني: مسئوليتي كه به دوش شما است بسيار خطير است زيرا شما مسئولان حفاظت از اموال الله براي خلق الله هستيد.

چاپ | ارسال به ديگران  |